Lidl: wzorowy antystojak rowerowy

Posted on Kwiecień 25, 2011

3


Wraz z nadejściem wiosny Lidl wychodzi naprzeciw rowerzystom. W najnowszej promocji Możemy kupić między innymi odblaski na szprychy za 23,99 zł czy skarpetki rowerowe za 9,99 zł. Szkoda tylko, że trochę mniej dba o swoich klientów – rowerzystów, którzy na zakupy przyjeżdżają na dwóch kółkach.

Do Lidla przy skrzyżowaniu Pileckiego i Gandhi w miarę wygodnie dojedziemy ścieżką rowerową. Przy sklepie niby znajdują się stojaki rowerowe, ale w konkursie na najgorszy typ stojaka Lidl zająłby pierwsze miejsce.

Stojaki są tak małe, że z początku aż trudno się ich dopatrzyć…

   stojaki przy Lidlu na Ursynowie

 Pseudostojaki na rowery przy Lidlu

 Na pewno nie są wygodne, ani tym bardziej bezpieczne. Nie sposób przypiąć do nich ramy roweru. Można oczywiście przypiąć samo koło, ale wiadomo jak to się może skończyć – koło z reguły łatwo odczepić i po zakupach zamiast bicykla zostaniemy z monocyklem…

 O grubości rury (a właściwie rurki), do której przypinamy rower i sposobie jej umocowania nie wspomnę…

stojak rowerowy przy Lidlu na Ursynowie

Pseudostojaki przy Lidlu na Ursynowie to sprawa tym bardziej smutna, że Lidl głośno się chwali jak bardzo dba o ekologię i oszczędność energii. „Działamy ekologicznie dla dobra nas wszystkich! W codzienne procesy wdrażamy rozwiązania oszczędzające zasoby naturalne” – czytamy w deklaracji Lidla.

Od tak „ekologicznej” firmy oczekiwalibyśmy trochę bardziej poważnego potraktowania roweru jako środka transportu i sposobu na wygodne dojechanie do sklepu.

Reklamy
Posted in: Ursynów