Tesco Tescu nierówne

Posted on Maj 15, 2011

1


Stojaki przy hipermarkecie Tesco na Kabatach to kolejny przykład fatalnego rozwiązania kwestii parkingu rowerowego. O dziwo przy sklepie tej samej sieci na Gocławiu  rowerzyści znajdą całkiem sensowne stojaki.

Stojaki przy Tesco Kabaty to klasyczne łamikółki, beznadziejne z punktu widzenia bezpieczeństwa roweru. Na tabliczce widniejącej przy stanowiskach rowerowych przeczytać możemy: „Z uwagi na bezpieczeństwo pozostawionego mienia prosimy o dokładne zabezpieczenie rowerów”. Szkoda tylko, że technicznie jest to niewykonalne, bo przypiąć się do tego stojaka kłódką szelkową nie sposób.

Tesco Kabaty - stojaki rowerowe

Stojaki rowerowe - Tesco Kabaty

Jedynymi zaletami  tego parkingu jest dobre usytuowanie stojaków (bezpośrednio przed wejściem do sklepu) oraz wyraźne oznaczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że to zwykłe wyrwikółki…

Co ciekawe, przy sklepie Tesco na ul. Fieldorfa dyrekcja wykazała się znacznie większą wyobraźnią. Być może nie są to stojaki spełniające najwyższe standardy, ale pozwalają wygodnie przypiąć pojazd, a lokalni klienci – rowerzyści je sobie chwalą. Duże parkingi rowerowe znajdują się przy dwóch głównych wejściach do obiektu, wykonane są ze stali nierdzewnej, a do każdego stojaka można swobodnie przypiąć dwa rowery. Są również dobrze oznakowane.  

Zdjęcia stojaków przy Tesco Fieldorfa nadesłane przez Gosię

Reklamy
Posted in: Praga Południe