Wrzeciono: Lidlowi gratulujemy stojaków!

Posted on Czerwiec 1, 2011

1


Czasem wystarczy pismo jednego rowerzysty, by przekonać dyrekcję sklepu do postawienia dobrych stojaków! Dzięki listowi wysłanemu przez Marcina Jackowskiego, przy Lidlu na Wrzecionie rowerzyści mogą już przypinać się do porządnych stojaków.

„Chciałbym namówić Państwa do poprawienia warunków parkowania rowerów przy sklepie, z którego korzystam. Obecne obejmy na przednie koło roweru znajdujące się na zewnątrz zasobników na wózki nie spełniają niestety swego zadania – nigdy nie widziałem, aby ktoś zaparkował w ten sposób rower” – pisał Marcin w liście skierowanym do dyrekcji sklepu przy ul. Sokratesa róg Kasprowicza.

Zwracał uwagę na to, że  stojaki nie dają możliwości przypięcia ramy roweru i nie są na tyle stabilne, by  móc wygodnie zapakować sakwy bądź koszyk po zrobieniu zakupów. Podkreślał też, że stojaki nie są widoczne ze środka sklepu przez co klienci nie mają wizualnej kontroli nad nimi.

Na reakcję ze strony Lidla nie trzeba było długo czekać. Nie minął nawet miesiąc, a dyrekcja sklepu zdecydowała się postawić profesjonalne stojaki w lokalizacji zasugerowanej przez rowerzystę!

Lidlowi na Wrzecionie gratulujemy stojaków i postawy otwartej na potrzeby klientów-rowerzystów!

Tak było:

Lidl stojaki roweroweLidl rower

Fot. Zielone Mazowsze

Tak jest:

Fot. Zielone Mazowsze

Niestety większość warszawskich placówek tej sieci wciąż oferuje niby-stojaki rowerowe typu „gnizado na przednie koło”. Tak jest np. przy rogu Pileckiego i Gandhi:

Lidl Pileckiego/Gandhi

czy przy rogu Grochowskiej i Mlądzkiej:

stojaki rowerowe przy Lidlu Grochowska

Pełna treść listu Marcina Jackowskiego oraz więcej zdjęć można znaleźć na stronie Zielonego Mazowsza:

http://www.zm.org.pl/?a=stojaki_lidl-116

Reklamy
Otagowane:
Posted in: Bielany