Nowy parking rowerowy przy Galerii Mokotów

Posted on Czerwiec 25, 2011

1


Dyrekcja Galerii Mokotów planuje stworzyć dodatkowe miejsca parkingowe dla rowerzystów. Nowe stojaki pojawią się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

O istniejącym parkingu przy „Galmoku” z pewnością można powiedzieć kilka dobrych słów. Po pierwsze to, że jest. Po drugie, że ma dobrą lokalizację – bezpośrednio przy głównym wejściu i tuż obok ścieżki rowerowej. Kilka stojaków postawiono też przy bocznym wejściu.  Zaletą jest również wyraźne oznakowanie miejsc dla rowerów.

Stojaki rowerowe przy Galerii Mokotów

Niemniej parking ma jedną zasadniczą wadę w postaci samych stojaków. W konkursie na najdziwniejsze stojaki Galeria Mokotów prawdopodobnie zajęłaby pierwsze miejsce… Konstrukcja stojaka to zakrzywiona rura z uchwytem na ramę roweru i z metalową „pętelką” przeznaczoną do przypinania jednośladu. Stojak nie jest wygodny – Nie każdy rower da się do stojaka wstawić zgodnie z zamysłem konstruktora stojaka . I nie jest do końca bezpieczny – metalowa „pętelka” jest cieńsza niż typowy U-lock.

Problemem parkingu rowerowego jest również niewystarczająca liczba stojaków. Rowerzyści muszą przypinać swoje rowery do znajdującego się przy Galerii ogrodzenia.

Mamy jednak dobrą wiadomość – miejsc parkingowych będzie więcej. Nie udało nam się niestety przekonać dyrekcji do zastąpienia istniejących stojaków lepszymi, ale liczba miejsc parkingowych dla rowerzystów  ma zostać zwiększona. Nowe stojaki (mamy nadzieję –  spełniające najlepsze standardy) zlokalizowane zostaną wewnątrz budynku – na terenie parkingu samochodowego.  Oznacza to, że do parkingu kawałek trzeba będzie podjechać, ale za to pozostawiony rower nie będzie moknął w czasie deszczu. Nowa cześć parkingu ma być również strzeżona.

Reklamy
Otagowane:
Posted in: Mokotów