Nowe stojaki przy Blue City

Posted on Sierpień 6, 2011

2


Pod koniec maja  dyrekcja centrum handlowego przy Al. Jerozolimskich obiecała nowy parking rowerowy. Słowa dotrzymała: Od niedawna rowerzyści mogą korzystać z ponad dwudziestu stojaków zainstalowanych po obu stronach budynku.

Kilkanaście stojaków znajduje się przy głównym wejściu do Blue City od strony Al. Jerozolimskich

a dziesięć kolejnych od strony ul. Opaczewskiej

Doceniamy pozytywną decyzję dyrekcji centrum handlowego i szybkie działanie, dzięki któremu w niewiele ponad dwa miesiące udało się stworzyć pięćdziesiąt miejsc parkingowych dla rowerów. Niemniej nie sposób nie wytknąć dwóch spraw związanych z samą instalacją stojaków:

Po pierwsze stojaki umieszczone zostały zbyt blisko znajdującego się obok krawężnika, co stanowi pewną niewygodę, zwłaszcza dla posiadaczy większych rowerów.

Po drugie wątpliwości budzi sposób mocowania stojaków do podłoża (śruby wkręcone w kostkę).

Na szczęście oba nowe parkingi znajdują się pod czujnym okiem kamer, więc liczymy, że nie będzie to stanowiło problemu.

Bez względu na niedociągnięcia duży plus dla Blue City za otwarcie na potrzeby rowerzystów. Przypomnijmy, że nowe stojaki pojawiły się w wyniku petycji, pod którą podpisało się około siedemdziesiąt osób. W najbliższym czasie w ramach akcji „Rowerem na zakupy” planujemy podobne działania skierowane do dyrekcji innych warszawskich centrów handlowych i hipermarketów.

Reklamy
Otagowane:
Posted in: Ochota