Sadyba Best Mall wita nowe stojaki

Posted on Wrzesień 27, 2011

1


W ciągu ostatnich tygodni pojawiło się na Dolnym Mokotowie nowe miejsce, do którego można udać się rowerem na zakupy i wygodnie przypiąć  jednoślad. Dzięki otwartości administracji Centrum już w ciągu miesiąca od przekazania sugestii zostały zainstalowane pierwsze stojaki.

Obecnie można je znaleźć przy zachodnim i południowo wschodnim wejściu.  Niewątpliwie wymiana stojaków z niepraktycznych wyrwikółek na bezpieczniejsze solidne konstrukcje zachęciła do przyjazdów rowerami i liczba klientów – cyklistów znacznie przekroczyła oczekiwania: Rowerzystów jest często więcej niż przeznaczonych dla nich miejsc parkingowych. Administracja obiektu zapowiada jednak zainstalowanie czterech kolejnych stojaków.

Kilka drobiazgów wciąż jednak warto byłoby poprawić. Zbyt blisko stojaków znajduje się miejsce przeznaczone do pozostawienia psa. Dobrym pomysłem byłoby również skierowanie  po jednej z kamer na każdą z grup stojaków lub ujęcie w zadaniach ochrony monitorowania parkingów. Warto również wspomnieć o sposobie mocowania stojaków do podłoża – są to śruby wkręcone w kostkę brukową, co jest nieco mniej pewnym rozwiązaniem niż wkopanie konstrukcji w ziemię.

Sadyba Best Mall to kolejny obiekt handlowy, po Blue City i CH Ursynów, który w ramach akcji „Rowerem na zakupy” udało się przekonać do zainstalowania prawidłowych stojaków rowerowych. Ty też możesz wywalczyć nowy parking rowerowy pod sklepem, z którego korzystasz! Tutaj >>> znajdziesz wzór pisma do dyrekcji sklepu.  

 Mateusz Szyper

Stojaki przed wymianą:

 

Nowe stojaki rowerowe:

Reklamy
Otagowane:
Posted in: Mokotów