Marcpol bez stojaków

Posted on Kwiecień 28, 2012

1


Marcpol przy ulicy Burgaskiej w Warszawie. To miejsce, w którym robię zakupy. Do Państwa sklepu przyjeżdżam bardzo wygodnym i ekologicznym środkiem transportu – własnym rowerem. Niestety przed wejściem do obiektu brak stojaków pozwalających przypiąć mój jednoślad w bezpieczny sposób, czyli za ramę – pisze Mateusz Szyper do dyrekcji sklepu, korzystając ze wzoru pisma zamieszczonego na stronie akcji „Rowerem na zakupy”.

„W imieniu swoim oraz innych rowerzystów odwiedzających Marcpol zwracam się z prośbą o zainstalowanie solidnych stojaków rowerowych. Dobry stojak powinien dawać możliwość oparcia roweru oraz przypięcia do niego ramy oraz jednego koła pojedynczym zapięciem typu U-lock (kłódka szeklowa), niezależnie od typu roweru. Warto również, aby ten sam stojak pozwalał na przymocowanie drugim zapięciem drugiego koła roweru. Stojak powinien też być w sposób stabilny i trwały przymocowany do podłoża” – czytamy w piśmie.

„Takie warunki bardzo dobrze spełnia stojak w kształcie odwróconej litery „U”. Daje on możliwość oparcia i przypięcia co najmniej dwóch rowerów dowolnego typu, o różnej wielkości ramy, szerokości opon oraz kształtu kierownicy. Typowe wymiary stojaka to długość ok. 1 m, wysokość 60-80 cm, średnica rury 5-9 cm. Zalecana odległość między stojakami to 1,0 -1,5 m. Załączam dokument obrazujący i wyjaśniający kwestie instalowania stojaków” – pisze rowerzysta.

Chcesz wygodnie dojeżdżać swoim rowerem do pobliskiego sklepu? Pod sklepem, w którym robisz zakupy nie ma porządnych stojaków rowerowych? Masz szansę to zmienić! Skorzystaj ze wzoru zamieszczonego na stronie akcji „Rowerem na zakupy” i wyślij pismo już dziś!

Reklamy
Otagowane:
Posted in: Mokotów