Lidl: Sprężyna rządzi

Posted on Maj 2, 2012

5


Niedawno przed Lidlem przy ul. Grochowskiej 147 postawiono nowe stojaki rowerowe. Niestety pozostawiają one bardzo wiele do życzenia.

„Miesiąc temu zakończył się remont tego oddziału. Z niecierpliwością czekałem na modernizację nie funkcjonalnych stojaków rowerowych zlokalizowanych przy wózkach sklepowych. Niestety bardzo się zawiodłem tym co zobaczyłem po jego zakończeniu” – pisze Michał Pilch w liście do Lidla. I punktuje wady nowego stojaka:
– Pierwsza z nich to narażenie przypiętego roweru za przednie koło na kradzież.
– Druga to brak stabilności roweru, który w ten sposób zaparkowany może łatwo się przewrócić. Osoby mające mocujące ciężkie sakwy lub koszyki mają w tym przypadku problem.
– Trzecia to uszkodzenia roweru poprzez wciskanie przedniego koła w przestrzenie spirali.
– Czwarta to pojemność parkingu rowerowego, obecnie jest to max 4 rowery.

„W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się w imieniu innych licznych klientów rowerowych o wymianę stojaka spirali na stojaki zgodne ze sprawdzonym w całej Europie wzorcem, które powinny mieć kształt odwróconej litery „U” – czytamy dalej w liście.

 

Jako przykład prawidłowego stojaka podaje inną placówkę Lidla. Przy ul. Sokratesa. Choć jest to sklep tej samej sieci, tam zdecydowano się zamontować właściwie stojaki, które umożliwiają wygodne i bezpieczne przypięcie roweru.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Zielone Mazowsze

Chcesz wygodnie dojeżdżać swoim rowerem do pobliskiego sklepu? Pod sklepem, w którym robisz zakupy nie ma porządnych stojaków rowerowych? Masz szansę to zmienić! Skorzystaj ze wzoru zamieszczonego na stronie akcji „Rowerem na zakupy” i wyślij pismo już dziś!

Reklamy
Posted in: Praga Południe