Rowerem po bułki

Posted on Maj 20, 2012

0


Miło kupić świeże bułki w osiedlowej piekarni. Ale jeszcze milej pojechać po nie rowerem i mieć możliwość przypiąć go do solidnego stojaka rowerowego. Niestety przed wejściem do piekarni Putka na ul. Krymskiej postawiono zwykłe wyrwikółko. O porządny parking dla rowerów dopomina się Mateusz Szyper.

W swoim piśmie do dyrekcji sklepu rowerzysta prosi o postawienie stojaka w kształcie odwróconej litery „U”, dającego możliwość oparcia i przypięcia co najmniej dwóch rowerów dowolnego typu, o różnej wielkości ramy, szerokości opon oraz kształtu kierownicy.

„Dołączam również zdjęcie dowodzące zapotrzebowania na stojaki rowerowe oraz zaznaczoną propozycję orientacyjnego umiejscowienia stojaków. Proszę zwrócić uwagę że zdjęcia zostały wykonane już w marcu i mimo niezbyt wysokich temperatur już wtedy były wykorzystywane. Warto nadmienić że przestrzeń na której proponuję zamontować stojaki od lat nie jest w żaden sposób wykorzystywana. Ponadto znajduje się w zasięgu kamery zamontowanej na ścianie, co zwiększa bezpieczeństwo pozostawianych rowerów. Nie utrudnia również w żaden sposób przejścia. Proponuję zamontowanie co najmniej trzech stojaków ze względu na położenie piekarni Putka blisko bazarku i pawilonu handlowego” – wyjaśnia autor pisma.

Jeżeli Tobie też przeszkadza, że przed sklepem, w którym robisz zakupy brakuje solidnego parkingu rowerowego – nie czekaj! Skorzystaj ze wzoru pisma zamieszczonego na stronie akcji „Rowerem na zakupy”, dostosuj go do konkretnej sytuacji i wyślij dyrekcji sklepu. Najlepiej prześlij nam też kopię – chętnie opiszemy temat na stronie akcji!

Reklamy
Otagowane:
Posted in: Mokotów