Interaktywna mapa dobrych stojaków rowerowych w Warszawie

Posted on 2 listopada, 2012

1


Właśnie wystartował projekt Stojaki.waw.pl – inicjatywa społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na ważny element infrastruktury rowerowej jakim są bezpieczne i prawidłowe stojaki rowerowe.

Organizatorzy chcą, aby rowerzyści mogli zostawiać swoje rowery w wyznaczonych do tego dobrych parkingach, a także móc w łatwy sposób odnaleźć ich lokalizację. Promują również wysyłanie wniosków o ustawienie stojaków w miejscach, gdzie jeszcze ich nie ma i zachęcają władze miasta oraz poszczególnych dzielnic do współpracy w tym zakresie. Na start, w bazie danych znajduje się prawie 1600 stojaków w ponad 300 lokalizacjach.

Autorem projektu jest 22-letni student informatyki z Warszawy, wolontarusz Warszawskiej Masy Krytycznej. W jeden z sierpniowych wieczorów poszukiwał w internecie lokalizacji parkingów rowerowych w okolicach skrzyżowania ul. Chmielnej i Brackiej. Wtedy narodził się pomysł na stworzenie strony na której znajdzie się mapa dobrych parkingów rowerowych z połączeniem przekazywania wiedzy nt. ich budowy.

Inicjatywa „Rowerem na zakupy” przyłącza się do akcji. Zachęcamy do dodawania na stronie dobrych stojaków rowerowych przy placówkach handlowych (i nie tylko :)). Na mapie można również znaleźć stojaki rowerowe, które powstały dzięki aktywności uczestników akcji „Rowerem na zakupy”

Posted in: Uncategorized